יום חמישי, 10 בנובמבר 2011

עמוד תווים מהגוני בהתהוות ש.נ. 1


עמוד תווים מהגוני בהתהוות ש.נ.

ההתחלה...11/3/11                                
הפעם אני בונה עמוד תווים חדש ולא ללקוח רגיל קרי: אדם זר שעלי ללמוד להכירו..כי אם לאדם מוכר וחביב ואפילו בן משפחתי - נ. כמעט בן השלוש עשרה וזו מתנת הבר מצווה ממני עם המון תקווה שתשמח אותו. 
העיצוב כבר נבחר ע"י חתן השמחה וזה העמוד שעלי לחקות:
רגליים מפותלות של עמוד תווים עשוי ספלי מהגוניעמוד תווים ספלי מהגוני עם רגליים מפותלות.

אבל... מאז שבניתי את העמוד היו כמה לקחים שנלמדו והופנמו:
1. עמוד עם רגליים במרווח קטן אמנם חוסכות מקום בשטח הבית אך העמוד אינו יציב וזה מציק ומעיק - יש להגדיל את המרחק בין הרגליים ל54 - 50 ס"מ לצלע משולש שווה צלעות הבונה את המרחק בין הרגליים..
2. חייב להתקיים יחס בין מסת המקראה למרחק בין הרגליים אחרת העמוד יסבול ממקראה כבדה על עמוד ורגליים דקות - מה שיתרום להתנודדות ואף לנפילה או שבר ברגליים - הרגליים חייבות להיות מסיביות אם המקראה מסיבית.


אז נסענו בשבוע שעבר ובחרנו את חתיכת המהגוני ממנה יקום עמוד התווים לתפארת כינורו של נ. "טירטרנו" את העובדים במחסן העצים, נברנו בערימת עצי המהגוני, העמסנו על הטנדר ונסענו הביתה עם השלל שאתם רואים בתמונה - לוח מהגוני באורך 4.10 מ' ללא פגמים, כבד, קשוח, קשה ומחוספס...

לוח ספלי מהגוני לפני הקצעה..מחוספס כתוצאה מהשריטות שמשאיר מסור הסרט של המנסרה שם פרסו את בול העץ ללוחות..מבט מקרוב - מבעד לשריטות והחיספוס מציץ המרקם של העץ..לוח מהגוני בתוך המקצוע..מסלקים את השריטות..מיישרים את העץ ..אחרי הקצעה..המרקם מתגלה..הרבה נסורת..צריך לנקות..

אין תגובות: